Kredyt konsolidacyjny: jeden kredyt zamiast kilku

| | | Trackbacki (0) | Poprzedni

alt

Banki bardzo chętnie udzielają nam różnego rodzaju kredytów. Do tego stopy procentowe są stosunkowo niskie. Chętnie więc korzystamy z bankowej oferty i zaciągamy kolejny kredyt. W pewnej chwili okazuje się jednak, że zaczynamy nam brakować pieniędzy, aby spłacić kilka rat. Jeżeli chcemy zachować płynność finansową, może okazać się, że jedynym wyjściem będzie kredyt konsolidacyjny.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Konsolidacja zadłużenia to proces, który pozwala na połączenie kilku wcześniej przez nas zaciągniętych kredytów w jeden. Dzięki konsolidacji płacić będziemy tylko jedną, niższą ratę. Wszystkie wcześniej przez nas zaciągnięte kredyty będą miały taką samą stopę procentową: kredyty mogliśmy zaciągać w różnych okresach, ich oprocentowanie mogło więc być bardzo różne. Skonsolidować można bardzo różne kredyt: samochodowe, ratalne, na karcie kredytowej, hipoteczne, na koncie osobistym.

Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Banki proponują nam kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego nie musimy dysponować nieruchomością, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Konsolidacja zadłużenia w formie gotówkowej daje nam jednak możliwość skonsolidowania kredytów do niskiej sumy. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego gotówkowego także nie jest zbyt korzystne. Dysponując działką, mieszkaniem lub inną nieruchomością może złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zaletą tego kredytu jest stosunkowo niskie oprocentowanie, wysoka suma zadłużeń, które można połączyć i długi okres kredytowania. Ale w przypadku tego kredytu jest więcej formalności, trzeba także zgromadzić szereg dokumentów, które nie są wymagane w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Długo będziemy także czekać na rozpatrzenie wniosku przez bank. Poniesiemy także dodatkowe koszty w związku z koniecznością dokonania wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę. Musimy więc dokładnie policzyć, który kredyt będzie nam się bardziej opłacał.

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki